[30] Școala. Părinții. Comunitatea – Implicarea părinților – câteva idei / Asociația CERC [RO]

Titlu: Școala. Părinții. Comunitatea – Implicarea părinților – câteva idei

Autor: Asociația CERC – Centrul European de Resurse Creative

Anul: 2017

ISBN –

Descriere:

Materialul sugerează cadrelor didactice câteva posibile idei de activități care ar putea sprijini interacțiunea cu părinții și identificarea de soluții constructive pentru îmbunătățirea condițiilor din școli.

Descarcă resursa de aici: .pdf

Prezentul articol are scopul de a promova resursele educaționale deschise care ar putea îmbunătăți activitatea cadrelor didactice și/sau le-ar putea facilita copiilor accesul la noi cunoștințe, atitudini și abilități. Articolul a fost realizat în cadrul proiectului „JOC și LEGENDĂ / 100%”, co-finanțat de Administrația Fondului Cultural Național.

Proiectul nu reprezintă în mod necesar poziţia Administrației Fondului Cultural Național. AFCN nu este responsabilă de conținutul proiectului sau de modul în care rezultatele proiectului pot fi folosite. Acestea sunt în întregime responsabilitatea beneficiarului finanțării.

Distribuie daca ti se pare interesant

Leave your comment